Догляд за тротуарною плиткою

Догляд за бруківкою

Території, що замощуються бруківкою, не потребують спеціального догляду, але деякі умови потрібно враховувати. В першу чергу це шкідливий вплив атмосферних явищ – перепади температур, обледеніння, підвищена вологість. Тому не допускається мощення бруківки на водонепроникну основу і обов’язковим є створення природніх ухилів та систем водовідведення. Також слід стежити за навантаженнями, яким піддається бруківка.

Для довготривалого збереження первинного вигляду покриття застосовуються спеціальні засоби захисту, фарби та лаки по бетону. Вони надають міцності та захищають від зовнішніх впливів, деформації та утворення тріщин.

Влітку навантаження на плитку найбільш інтенсивне. Пил, грязь і сміття потрібно регулярно змітати полімерними щітками або змивати звичайною водою. На поверхні бруківки не має бути щебеню та інших твердих матеріалів, особливо на ділянках з автомобільним рухом. Шви між бруківкою мають бути заповнені піском та без жодної рослинності.

У зимовий період необхідно регулярно очищати поверхні від снігу і найважливіше не допускати утворення льоду. Для прибирання бруківки від снігу та льоду не можна використовувати металеві лопати та інші гострі інструменти, а також посипати доріжки сіллю. З цією метою краще використовувати для посипання чистий пісок, а для прибирання снігу – ручні пластикові лопати та спецтехніку зі спеціальними поліуретановими накладками. Також можливо застосовувати деякі хімічні протиожеледні засоби, що не шкодять бетонним виробам. Однак зловживання ними може призвести до зміни кольору плитки, знебарвлення або пошкодження її поверхні.

Як очищати та ремонтувати покриття з бруківки

Важливо пам’ятати, що правильний догляд за бруківкою це запорука її довговічності та привабливості. Для догляду за бруківкою існує кілька способів: механічна очистка, хімічна чистка та обробка (просочення), суха і волога очистка.

Видалення бетонних або цементних плям здійснюється лише механічним способом. Для цього використовується шпатель або абразивні матеріали. Тому якщо будівельні роботи тривають на майданчику з укладеною бруківкою, щоб не допускати забруднення її слід накрити міцною плівкою.

Сліди від бензину, машинних масел і оливи видаляються за допомогою будь якого адсорбенту, знежирюючого засобу, після чого промиваються розчином мила чи побутових миючих засобів.

Плями від масляних фарб видаляють за допомогою абразивного порошку і води. Розчинники в цьому випадку не допомагають.

Видалення бур’янів, що проростають між бруківкою не рекомендується виконувати механічним способом, тобто виривати. Більш вигідним і безпечним способом знищення рослинності, який не порушує конструкцію мощення є обробка гербіцидом.

Для знищення зеленого нальоту (мох, лишайники), а також застарілого пилу, що в’ївся, використовують напірне миття зі спеціальними насадками. Не варто використовувати пристосування високого тиску, тому що це негативно вплине на бруківку та шви між окремими бетонними елементами.

У процесі експлуатації бруківки можливе вимивання та просідання піску у швах. Тому необхідно заповнити шви сухим піском на повну висоту бруківки і зайве змести віником або щіткою.

Якщо виникають тріщини або розломи, бруківка починає деформуватися і не здатна витримувати навантаження, тоді єдиним способом ремонту є заміна пошкоджених елементів, а також вирівнювання основи та вкладання нової бруківки на суху цементно-піщану суміш. Купуючи бруківку потрібно заздалегідь передбачити невелику кількість матеріалів для поточного ремонту.