Вибір бруківки

Як вибрати тротуарну плитку?

Найважливіший і найперший етап облаштування подвір’я або навколишнього екстер’єру –це є привальний підбір тротуарної плитки. Адже від якісного вибору тротуарної плитки залежить подальший процес створення краси і комфорту навколо Вашого простору. Тому є декілька порад щодо вибору плитки.

Етап 1

Експлуатація тротуарної плитки

Вибираючи бруківку, необхідно врахувати кілька обов’язкових умов, найважливіша з яких це навантаження, що буде здійснюватися на замощеній території (пішохідний, рух легкового чи вантажного автотранспорту). Тому обирайте правильно:

Для пішоходного руху

Рекомендована товщина бруківки 4-4,5 см. Для мощення тротуарів, велодоріжок, садових і паркових доріжок, прибудинкових територій, терас, дворів приватних будинків, дитячих майданчиків, пішохідних площ. Можливий нерегулярний рух легкового автотранспорту до 2 тонн.

Для руху лекового транспорту

Рекомендована товщина бруківки 6 см. Для укладання на автостоянках, парковках біля офісних та торгових центрів, під’їзних дорогах до будинків, територіях санаторіїв, готельно-ресторанних комплексів.

Для руху вантажного транспорту

Рекомендована товщина бруківки 8 см. Для автомобільних трас, промислових об’єктів, заводів, територій складів і супермаркетів, автозаправних станцій та автомийок.

Етап 2

Зовнішній вигляд і якість

Визначивши необхідну товщину елементів мощення (виходячи із навантажень на поверхню), можна переходити до етапу вивчення асортименту та вибору певного виду бруківки, типу поверхні та кольору елементів.

Також при виборі тротуарної плитки потрібно звернути увагу не тільки на колір і розмір бруківки, а й на її естетичний і якісний зовнішній вигляд. Адже саме від цих критеріїв залежить її довговічність в експлуатації. Також обов’язково зверніть увагу чи дана продукція сертифікована.

Правильний вибір дозволить не витрачати зайві гроші та отримати очікуваний результат.